VESI ON PÕNEV KATSEALUNE

Vesi on universaalne lahusti ja seetõttu alustasime oma hooaega sügisel veekatsetega, kus uurisime, mis lahustub ja mis ei lahustu vees. Ette võib võtta kogu köögikappide sisu ja tegevust on terveks õhtuks. Minu 2-aastane poeg proovib igapäev, kas porgand lahustub veetassis? Aga kaerahelbepuder? Või uurib ta hoopis seda, kas erinevad asjad vees ujuvad või upuvad? Plastiliinist kuulike upub veeklaasi põhja, kuid kui sellest samast kuulikesest voolida paat, siis jääb ilusti ujuma. Miks see nii on?

Kevadel kui veed vulisevad on jälle tore vett uurida, sest seda saab õues teha. Sellest videost võib mitme tunni jaoks tegevusi leida. Me võtsime ette järgmised:

Marli ei lase vett läbi, kuigi seal on ju augud sees! Läbi aukude on võimalik sisestada pudelisse hambaorke, mis lõbusalt vee pinnale kerkivad.

Taltsutasime vett ja panime ta mööda nööri voolama.

Vajab veidi harjutamist ja keskendumist.

Panen ämbritäie vett tagurpidi ja ühtegi tilka vett ei kuku välja - usute? Tõeline hitt-katse laste seas :D

Kui gripikotti panna vett ja sealt grilltikke läbi torgata, siis ei tule vett välja! Kohe mitu korda saab proovida, et tulemuseks on siil :)

Inspireerituna Rakett 69 saatest oli viimaseks katseks tornaado pudelis ehk kuidas kiiresti vett pudelist välja saada. Täpne teooria ja juhend on siin.

Mõnusat proovimist!